2018/04/24

Rady a tipy jak zařídit domov v minimalistickém stylu

Je čistý, jednoduchý, organizovaný, vzdušný a bez zbytečných okolků vám naservíruje jasná pravidla. Minimalistický styl si zamilujete! Je to méně než více, proto je potřeba dát velký důraz na funkčnost a naše tipy vám poradí jak na to.

1. Neutrální barevný základ


Znakem minimalistických interiérů je jednoduchý vzhled. Začněte s neutrálním barvou a využijte jejích odstínů. Díky tomu dosáhnete minimalistického vzhledu. V minimalistických interiérech se využívá monochromatická paleta, která povoluje jednu barvu v různých odstínech. Ideální je začít s bílou, černou, šedou, béžovou.

Základ tvoří bílá barva, která je doplněna šedou a černou.


 

2. Kvalitní nábytek hraje prim


Pokud chcete svůj domov ladit do minimalismu, dejte si záležet při výběru nábytku. Ten se podřizuje funkci, ale zároveň slouží jako ústřední motiv pokoje. Nezapomeňte na využití rohů, prostoru kolem stěn. I tam by měl být nábytek, který bude napříč místností jednolitý a bude ladit třeba s postelí, sedačkou, kuchyňskou linkou. Přednost dejte kvalitě před kvantitou, protože v minimalistickém interiérů je toho málo, a to málo by mělo hned upoutat pozornost.

Přírodní tóny jsou ideální pro minimalistický styl.

3. Sofistikované úložné prostory


Nevěřte poloprázdným bytům, kde je v obýváku jen sedačka s konferenčním stolem. I v poloprázdném bytě prostě úložné prostory být musí. Právě proto, aby mohl být minimalistický. Veškerý nepořádek musí z očí pryč, aby byl domov vzdušný. Volte komody, regály s košíky, úložné koše do kterých vše schováte.

1. Police String 2. Stolek Bamboo Round 3.  Bambusový lustr 4. Drátěný regál 5. Semišový taburet 6. Komoda Natural


4. Vyvážené textury


Minimalismus je jednotná linie, která se vám promítne do celé domácnosti. Aby nebyl domov každý pes, jiná ves, pracujte pouze s několika prvky. Nesnažte se k sobě pojit různé textury - moderní plastový stolek, rustikální polici, sisalový koberec. Milujete dřevo? Zvolte ho jako ústřední prvek pokoje pořiďte si kvalitní masivní stolek, jídelní stůl, postel a vše ostatní decentně dolaďte.

Dřevo a beton je nesmrtelná kombinace.

Jak na minimalismus v bydlení

  • Vsaďte na jednoduchost a nezahlcujte domov zbytečnými dekoracemi a doplňky. Stačí hlavní bod, který místnost ozdobí. Lustr, konferenční stůl, stojací lampa, knihovna, stůl, křeslo...
  • Prosté linie - V duchu minimalismu vybírejte nábytek. Musí mít jednoduché linie, ideální jsou geometrické tvary. 
  • Kvalitní materiály jsou základ. Volte sklo, dřevo, kůži a kov. 
  • Nezapomínejte na rostliny. Místo zbytečných dekorací volte jeden výrazný květináč v přírodním materiálů a zelenou rostlinu.
Minimalismus v ložnici je krok k výbornému spánku.


Krásné chvíle v minimalistickém stylu přeje Martina a Nordic Day


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za vaši návštěvu a komentáře! :-)