2017/03/31

Inspirujeme / Vylaďte si domov podle jarních a letních trendů roku 2017

Jaro je konečně tady - se vším, co k němu patří. Do oken konečně svítí sluneční paprsky a prozařují i ty nejtemnější kouty. Odkládáme huňaté svetry, šály vyměňujeme za lehké šátečky, máme najednou chuť na samá zdravá jídla plná vitaminů. A cítíme, že stejnou sezónní proměnou by měly projít i naše domovy. Pokud alespoň trochu sledujete trendy, určitě vás bude zajímat, co je pro nadcházející sezónu jaro/léto v interiérovém dekoru aktuální. Pojďme se na ty nejzajímavější novinky spolu podívat!1 / Barvám kraluje zelená


Už od loňského podzimu je nasnadě, že se i v jindy přísně monochromatických skandinávských interiérech začínají stále více prosazovat barvy. A my tomuhle osvěžujícímu trendu tleskáme! Kombinace bílá - šedá - černá je sice stále elegantní a jako základ naprosto nepostradatelná. Občas to chce ale změnu a právě neutrální ladění celku nám skvěle pomůže zapojit barvy do hry - na doplňcích, textiliích a dekoracích.
Letošní interiérovou barvou roku je jednoznačně zelená v odstínech inspirovaných přírodou: svěží zeleň jarní trávy a listů, tmavší odstíny lesního mechu i jehličí a na léto samozřejmě stálice v podobě osvěžující mintové.

Nevšední lucerny ze zeleného skla od House Doctor

Zelený trend je výhrou i z hlediska kombinování s dalšími barvami. Zelená je totiž přirozenou barvou přírody a jako taková si bude skvěle rozumět se všemi neutrálními odstíny od hnědého dřeva přes celou škálu béžových a pískových tónů až po břidlicovou či holubí šedou. Chcete-li dosáhnout zajímavého kontrastu, doplňte zelené akcenty dalšími aktuálními barvami letošní sezóny - temně modrou či jemnými pastely v čele s růžovou

Šedou pohovku dokonale oživí barevné polštáře od OYOY

Pro umocnění svěžího efektu nezapomeňte zelené akcenty na doplňcích, skle i textiliích rozvinout spoustou zelených rostlin - v obýváku, na parapetech i na balkóně. Inspirovat se můžete v naší sekci městské džungle. A nejen to - se svíčkami a difuzéry s vůní lesa vám to doba bude zeleně i vonět:-)2 / Rozkvetlé polštáře i misky


V návaznosti na všudypřítomnou zeleň se nelze divit, že dalším horkým trendem letošního jara i léta jsou květinové vzory a rostlinné motivy. Do našich domovů vnesou notnou dávku svěžesti a vzdušnosti a krásně je oživí. Květinové a rostlinné vzory mohou mít mnoho podob - ve skandinávském interiéru budou letos určitě vládnout motivy velkých zelených listů, jemného lučního kvítí i originálních černobílých květovaných tisků.

Zelené listy monstery nebo palmy jsou letos v kurzu

A jak s nimi v interiéru zacházet? Nechte rozkvést pohovku jedním nebo dvěma polštáři, pořiďte si nový přehoz do ložnice a nezapomeňte ani na jídelní nádobí a prostírání. Všeho s mírou, v každé místnosti tu a tam doplňte po jedné či dvou rostlinných motivech na doplňcích.


Jste-li odvážnější a chcete-li žít s květinami déle než jednu sezónu, zkuste tapetu, závěs nebo nové polstrování křesílka. Ale pozor, vsaďte spíše na menší vzory a jemné barvy, aby vám záplava květin nepřerostla přes hlavu a nepůsobila spíše rušivě.


Seznamte se s květinovým potiskem podle Design Letters

3 / Přírodní materiály stále vedou


...a to je dobře, protože skandinávský styl by bez nich nebyl tím, čím je. Dřevo, proutí i len jednoduše do našich domovů patří. Stejně tak i další přírodní materiály, které jsme si oblíbili a je nám s nimi doma dobře. Řeč je o mramoru, který se v nadcházející sezóně aktuálně barví do zelena nebo terakota, která je už od podzimu stále na vzestupu a tak skvěle se doplňuje s žíhanou glazurou na keramických miskách, hrnkách i květináčích v trendy retro stylu. 

Mramorová prkénka od Madam Stoltz se letos zabarvila do mechově zelené

V nadcházející sezóně můžeme počítat i s kovovými doplňky, letos budou in ty s matným povrchem nebo v industriálním černém ladění. A v neposlední řadě - pro zateplení a zútulnění se nebojte zapojit do hry více korku, ratanu či bambusu (už se vidíte v lehounkém křesílku na letní terásce?)

Bambusový konzolový stolek od Tine K Home ozdobí terasu i obývák


4 / Nezapoměňte na útulné koutky


V dnešním hektickém světě toužíme všichni po chvilce klidu, odpočinku a soukromí. To se projevuje i ve způsobu bydlení. Zatímco ještě nedávno jsme chtěli žít ve velkých otevřených prostorách, nyní začínáme zjišťovat, že mnohdy to není ono. Hledáme si doma klidná místa, kde můžeme na chvíli vypnout, začíst se do knížky, posedět s kávou nebo prostě jen tak relaxovat. Vytváříme si své útulné koutky. Nemusíme hned stavět zdi a příčky, stačí ten "náš" koutek alespoň opticky oddělit - kobercem, policovým regálem, lehkým závěsem. A pak už se jen usadit do křesla či natáhnout na lehátko, zavřít oči a snít:-) I to je trend letošního jara. Tak si ho náležitě vychutnejte!Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za vaši návštěvu a komentáře! :-)