2017/04/07

Dotek čisté přírody v kosmetice Nathalie Bond

Eco, bio, organic... Pojmy, které ještě donedávna byly pro mnohé z nás spíše okrajovou záležitostí, kterou jsme si rádi občas dopřáli, naštěstí pronikají do našeho každodenního života čím dál častěji. Zajímá nás, co jíme a pijeme, z čeho a za jakých podmínek je vyrobené naše oblečení a v neposlední řadě jak a čím pečujeme o své tělo, vlasy a pokožku. Na poličky koupelen i toaletní stolky se nám stěhuje přírodní kosmetika a zdá se, že se tu zabydlí už natrvalo. Zjistili jsme totiž, že bez chemikálií a konzervantů to jde mnohem lépe a navíc - všechno to tak krásně voní!

Příběh Nathalie Bond


Důvodů, proč používat přírodní kosmetiku, je spousta a nemá smysl je zde všechny vyjmenovávat. Pravdou ale je, že na začátku naší cesty k přírodním produktům je vždy zamyšlení nad tím, zda opravdu chceme své tělo zbytečně zatěžovat chemikáliemi, když i tak jich je kolem nás tolik.

Přesně takto uvažovala i jedna mladá maminka z malebného anglického Yorkshiru v době, kdy čekala svého prvního syna. Tehdy se Nathalie Bond kromě popisků na etiketách potravin začala více zajímat i o kosmetické ingredience a byla doslova šokována množstvím chemických přísad, které běžná kosmetika obsahuje (jak píše na svém blogu, mimo jiné zjistila, že průměrná žena denně "obohatí" svou pleť o 168 chemikálií).


Bylo rozhodnuto! Po důkladné revizi koupelnových poliček se Nathalie pustila do přípravy vlastních mýdel, krémů a balzámů z výhradně přírodních olejů, másel a vonných esencí. Kromě čistě přírodního, organického složení má její kosmetika ještě další bonus - je multifunkční, takže lahvičky a krabičky vám zaberou v koupelně mnohem méně místa!


Dnes, po třech letech od namíchání první kosmetické receptury, Nathalie společně se svým manželem ručně vyrábí ucelenou řadu produktů přírodní péče o pokožku a svíček z esenciálních olejů. Přírodní kosmetika se stala její vášní, koníčkem i zaměstnáním, které - jak sama říká - má potenciál udělat svět a život zase o něco hezčí. A to není málo, co myslíte?1 / Pečující mýdla


Rutinou každodenní hygieny je mýdlo a sprchový gel. Pečlivě umytá pokožka je obvykle i vysušená pokožka a tak je nutno vzít si na pomoc i krém na ruce a tělové mléko. To máme minimálně 4 produkty ve 4 různých obalech. Ne tak s pečujícími mýdly od Nathalie Bond!

Díky perfektnímu mixu stoprocentně přírodních esenciálních a organických (vetšinou kokosových či jojobových) olejů, hebkého jílu a vitaminů jsou její tuhá i tekutá přírodní mýdla schopna vaši pokožku jemně vyčistit, provonět, omladit a hlavně nevysušit! Často tedy už další péče není ani třeba!

 

Na vás už je tedy jediná volba - dáte přednost zklidňující levanduli s bergamotem, svěžím citrusům nebo snad úchvatné vůni pelargonií a pačuli? V tuhých mýdlech jsou obsaženy i lístky nebo okvětní plátky rostlinných složek, které se postarají o jemný a šetrný peeling, tekutá mýdla vás zase budou hýčkat doslova od hlavy až k patě - můžete je totiž bez obav použít i jako vlasový šampon!2 / Domácí lázně


Čas od času je potřeba zvolnit tempo, zklidnit mysl a unavenému tělu dopřát ten správný relax. Vypněte telefon, oznamte rodině, že na hodinu mizíte ze světa a dopřejte si lázeňskou péči ve vlastní koupelně.

Přírodní koupelová sůl Rose Geranium + Patchouli  provoní horkou lázeň a vaši pokožku doslova napumpuje ozdravnými minerály solí z Himalájí i z Mrtvého moře. Svůj koupelnový rituál můžete doplnit i očistným a revitalizujícím peelingem, který kromě soli z Mrtvého moře vaši kůži zvláční směsí přírodních olejů a jako bonus navíc uleví od stresu díky svěží mátě a eukalyptu.Na závěr své lázeňské procedury si naordinujte důkladnou výživu a hydrataci pokožky, to vše za doprovodu nádherné vůně. Stačí se rozhodnout, zda dáte přednost tělovému oleji, který opravdu důkladně a do hloubky hydratuje, nebo spíše hedvábnému pohlazení tělového balzámu, který je úžasný i díky své univerzálnosti. Stejně jako mýdlo ho můžete použít i na obličej a ruce a pánové s ním dokonce mohou pečovat o svůj vous.

Nakonec přetřete rty jemným vyživujícím balzámem a oddejte se blaženému pocitu znovuzrození. S přírodní kosmetikou od Nathalie Bond totiž doslova na vlastní kůži vyzkoušíte, jaké divy příroda dokáže!
3 / Provoněný domov


Vyzkoušíte-li jednou přírodní kosmetickou péči od Nathalie Bond, může se vám lehce stát, že nenávratně propadnete i jejím okouzlujícím a léčivým vůním. Budete je chtít kolem sebe vždy a všude! Dobrou zprávou je, že Nathalie osvědčené vonné kombinace používá u všech svých produktů, tedy i vonných svíček. Ještě lepší zprávou je jejich čistě přírodní složení - pouze zdraví neohrožující sojový vosk a vonné esenciální oleje jako levandule, bergamot, pelargonie či citronová tráva

Vyberte si tedy tu svou "nej" vůni a užívejte si blahodárné účinky přírody všemi smysly!
Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za vaši návštěvu a komentáře! :-)