2017/10/25

Do Vánoc zbývají 2 měsíce. Proč začít s přípravami včas?

V Nordic Day máme oblíbené heslo: nikdy není příliš brzy začít se připravovat na Vánoce. A tak už nás můžete na podzim přistihnout při pozpěvování koled, popíjení voňavého domácího svařáku a s tajnými skrýšemi plnými dárků pro naše nejbližší. Podzim je pro vánoční přípravy zkrátka perfektní. Nejen, že se vyhnete předvánočnímu shonu, ale také se budete z příchodu chladnějších dní těšit na místo podlehnutí podzimní depresi. Proto pro vás máme další článek se štítkem “vánoční”, tentokrát o včasných přípravách na svátky.

 Krásné vánoční dekorace

Nákup vánočních dárků s předstihem


Nakupování vánočních dárků včas má spoustu výhod. Místo shonu na poslední chvíli, strachování se že zásilka z e-shopu nestihne dorazit nebo proplouvání davy s velikými nákupními taškami v přetopených nákupních centrech a vyčítání si, že jste letos nezačali dříve, si můžete hezky doma dát nohy nahoru, zapálit vánoční svíčku, uvařit si kakao nebo svařák, a nasávat (spolu s tím svařákem) vánoční atmosféru při sledování Lásky nebeské. Nezní to lépe?

Kromě klidu v duši budete mít s včasným sháněním dárků také dobrý přehled o tom, jaká je nabídka, porovnáte možnosti, od blízkých nenápadně zjistíte, co by se komu mohlo líbit a s klidem si budete moci promyslet, co komu pořídit. Nehledě na to, že na podzim je nabídka krásných kousků bohatší, než pár dní před Vánoci, kdy už ty největší poklady leží zabalené a připravené doma u těch, kteří přípravy nepodcenili.
A další užitečný bod? Když budete nakupovat dárky postupně už od začátku listopadu, nehrozí, že těsně před Vánoci zjistíte, že vámi vybrané dárky stojí více, než kolik je váš rozpočet. S průběžným nakupováním to ani peněženku obrazně řečeno tolik nebolí, jelikož peníze odcházejí postupně. A vy s postupem času uvidíte, kolik peněz můžete ještě za dárky vydat.

 Vánoční balicí papír

Vánoční dekorace


Proč nakupovat vánoční dekorace 2 měsíce před Vánocemi, když v mnohých rodinách stromeček “zdobí Ježíšek” až na Štědrý den? Nejen, že už teď je parádní výběr baněk a nejrůznějších dekorací pro tu pravou vánoční atmosféru, ale také budete mít více času na to, ujasnit si, v jakém stylu si letošní Vánoce představujete a tomu postupně přizpůsobovat nákupy. Pokud si pár dní před Štědrým dnem usmyslíte, že místo červeno-zlatých svátků chcete letos Vánoce v minimalistickém severském stylu a byt vyzdobit designovými prvky, nebudete mít takovou šanci že vše dopadne podle vašich představ, jako když se začnete připravovat postupně. Začít můžete prohlížením druhů stromečku, pokračovat výběrem ozdob, potom si udělat s dětmi tvořivé odpoledne a něco vyrobit svépomocí, babičku poprosit o ušití ladícího ubrusu, v lese nasbírat větve, které nastříkáte na bílo, a ještě vám zbude čas na objednání stylového nádobí, které dotvoří celkovou výzdobu.

 Stylové vánoční baňky

Adventní kalendář


Náš tip, co před Vánocemi připravit, je adventní kalendář pro přítele, manžela či děti. Co může být lepšího, než každý den rozzářené oči nad novým pytlíčkem či ponožkou s číslem daného dne?
Naplňte 24 látkových či papírových pytlíčků, krabic nebo ponožek nejrůznějšími maličkostmi, označte čísly od 1 do 24 a libovolně naaranžujte. A pokud se nechcete pouštět do vlastní tvorby, máme pro vás na e-shopu jeden hotový.
Fantazii se meze nekladou, do adventního kalendáře se hodí všechno od sladkostí přes drobné dárečky až po vlastnoručně napsané poukázky. A nebo radši poukázky do Nordic Day?:)

Adventní kalendář

Tipy na dárky


Pokud si nevíte rady s tím, co nadělit pod stromeček, vaši blízcí vám na otázky ohledně přání odpovídají "nic" nebo "něco, to je jedno", všechny nápady už jste použili v minulých letech a letos jste v nesnázích, udělali jsme pro vás na e-shopu výběr tipů.

Krásný předvánoční čas přeje Markéta & Nordic Day.

2 komentáře:

  1. Ahoj, diky za seznam, urcite vyuziju;) JA nedokazu vymyslet vsechny darky z hlavy. Zatim jedine co, tak manzelovi jsem objednala tuto aku vrtacku - https://www.maxtechnika.cz/metabo-bs-18-aku-vrtacka-18-v-2x1-3ah-60220750.html (ale stejne jsem si musela nechat poradi od souseda :-D )

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Dobrý den paní Renato, vymýšlení dárků je rok od roku těžší a těžší, takže Vás naprosto chápeme. Zkuste se všech nenápadně zeptat, po čem touží, určitě nakonec vymyslíte krásné dárečky. Krásný den za tým Nordic Day, Michaela.

      Vymazat

Děkujeme za vaši návštěvu a komentáře! :-)