2014/07/25

Navštívili jsme / Blogerku Martinu

Jednou z nejlepších inspirací je opravdové bydlení, kde se odehrává skutečný život. Proto Vám dnes představíme další nádherný český domov ve skandinávském stylu blogerky Martiny, který na Vás dýchne opravdovou rodinnou pohodou, i když je celý zařízený v neutrálních barvách.

Martina je maminkou šestileté Amelie a téměř čtyřleté Madlenky. Stará se o chod domácnosti v domku za Prahou, který je jejím a manželovým splněným snem. Užívá si v něm krásné chvíle s rodinou, jejíž právoplatnými členy jsou také dva psi - američtí stafordšírští teriéři Bronx a Skye. Martina ráda tvoří, fotografuje a obklopuje se krásnými věcmi. Při zařizování vysněného bydlení vše propojila navzájem. Objevila rovněž svět českých i zahraničních blogů plných inspirace, a až nasbírala dostatek odvahy (a odmítla dál poslouchat moje prosby :-)), stala se jeho součástí.

Útulnou přízemní dřevostavbu Martina původně zamýšlela zařídit ve francouzském venkovském stylu. Pak ale podlehla kouzlu skandinávského bydlení, v jehož stylu se opravdu našla. Neustále pracuje na tom, aby se doma všichni členové cítili co nejlépe, proto kolem sebe především bytové doplňky adekorace často obměňuje. A to má právě ze všeho nejraději.

Inspirujte se stylem Martiny!
Bydlení je nejlepší brát jako hru. Výhrou potom bývá skvělý pocit z vlastního domova. Je často potřeba kuráž a uvědomění si, co máte opravdu rádi. Nebojte se kombinovat staré s novým, designové kousky s vlastnoručním výrobkem - s kapkou vkusu jde docílit překvapivě skvělých výsledků. Hlavní - podle Martiny - je dodat svému domovu originalitu a osobitost. Můžete si např. vytisknout svou oblíbenou hlášku z filmu, úryvek z písně, heslo, kterým se v životě řídíte. Vystavit si jej v rámečku nebo napsat na povlak polštáře a mít jej tak nejen na paměti, ale i na očích :-). Je důležité, abyste se doma cítili dobře hlavně Vy, nejen návštěvy!

Martina sází na základní škálu barev - bílou, šedou a černou, jenž vytváří ideální podmínky pro změnu. Stejně tak jednoduché linie větších kusů nábytku. Vše se pak dá lépe kombinovat s různými dekoracemi, které ji zrovna zaujmou. Kouzlí také ráda výměnou bytového textilu - potahů na sedačku, polštářků, plédu i koberců, díky kterým pak změna bývá výraznější. Má rovněž ráda industriální styl - třeba bytové doplňky a dekorace od MadamStoltz, jenž často zdobí jídelní stůl.Inspiraci hledá v přírodě, odkud pochází i jeden z nejoblíbenějších kousků nábytku - dřevěný špalek ze staré hrušně, která uvolnila místo novému domku a nyní slouží jako stylový odkládací stolek.


Hodně věcí si také vyrobila sama - úžasný bílý paletový stolek, hravou tapetu v pokojíčku starší dcery ve stylu Ferm Living nebo kulatý tác s křížkem à la Pia Wallén, který jak doufá, brzy nahradí vysněným originálem. 
Osobité bytové doplňky od Tine K Home najdete téměř v každé místnosti. Ty zase Martině ukazují cestu, jak do interiéru vkusně zakomponovat orientální prvky, pro které má další slabost.


Nedílnou součástí rodinného domku je v neposlední řadě také terasa s rozlehlou zahradou. Přišla sice na řadu jako poslední, ale zato se stala neméně krásným a příjemným místem k odpočinku.

Tak jak se Vám u Martiny na návštěvě líbilo? My bychom se k ní hned nastěhovali, minimálně na prázdniny :-). Další úžasné fotky z jejího bydlení naleznete na jejím blogu s názvem My One Way TADY nebo brzy opět na našem blogu, ale zatím nebudeme předbíhat...

Krásné prázdniny přeje Šárka a Martina ;-)

4 komentáře:

 1. :) Martinka má opravdu moc hezké bydlení, koukám k ní často a moc ráda :)

  OdpovědětVymazat
 2. Martiny blog patří mezi mé nejoblíbenější české blogy. Martina má vytříbený vkus a cit pro detail, všechno má tak krásně sladěné, nafocené a hodně mě inspiruje... Navíc je šikovná a kolikrát se nestačím divit, co všechno vlastníma rukama vyrobí. Tak dlouho jsem u ní okukovala paletový stolek, až jsme se také pustili do jeho výroby. Manžel ho právě natírá :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šárko za mě rozhodně též. Doufám, že stolek je už hotov a také dělá radost, je to vážně stylovka a skvělý nápad. Krásný den :-)

   Vymazat

Děkujeme za vaši návštěvu a komentáře! :-)